Stairs 2 Hell 2019

před 10 měsíci Admin General

Heaven and hell meet at one place (nebe a peklo se potkává na jednom místě) - to jsou slova Tomáše Slavíka, uznávaného fourcrossového šampiona, který nemá zábrany se pustit více než šedesátikilometrovou rychlostí lesem na kole, nebo také vyjet s člunem na kapry na Pálavu do metrových vln. Tohle je přesně závod Stairs 2 Hell a my Vám právě přinášíme informace o třetím ročníku jeho konání.

Závod Stairs to Hell je opravdu extrémní mezinárodní závod v chytání kaprů, při kterém si každý závodník sáhne až na dno svých sil. Závod pořádá společnost European Carpfishing Association ve spolupráci s Moravským rybářským svazem, z.s. na dolní Novomlýnské nádrži.

 

Novomlýnská nádrž se nachází v srdci jižní Moravy a pro pořádání závodů je nejlepší lokalitou nejen v České republice, ale patrně také v celé Evropě. Letošní ročník bude otevřen pro 96 dvou až tříčlenných týmů, které během náročných 138ti hodin poměří své síly. Závod pod pálavskými kopci je neuvěřitelnou výzvou pro opravdové profesionály. Pod vodní hladinou čeká na závodníky potopený les, zbytky vesnic či nejedna zatopená vinice. Všechny tyto lahůdky jsou ještě obrostlé slávičkami, které jsou ostré jako břitva.

 

Soutěžící budou postaveni tváří v tvář silnému nárazovému větru, který v podzimních měsících dokáže neuvěřitlně rozvlnit hladinu nádrže. Když se k tomu všemu i dešťové bouře, které přicházejí bez vyzvání, budou mít rybáři o noční můry dostatečně postaráno.

 

Aby byl závod napínavý až do samotného konce, budeme (stejně jako loni) hodnotit součet hmotností tří nejtěžších ulovených ryb. Ze zkušenosti víme, že chytit tři velké kapry se zde může podařit i během několika minut a pořadím se nejvíce míchá poslední noc! Vše bude tedy velmi dramatické až do závěrečného výstřelu!

 

Kromě nezapomenutelných sportovních chvil strávených na Novomlýnské nádrži budou startující svádět rybářské souboje o lukrativní ceny v celkové částce 57 300 EUR (cca 1.500.000,-Kč). Náš cíl zůstává stejný! Najít evropského šampiona v chytání kaprů, ale také podpořit děti v jejich cestě k poznání přírody. Proto máme zájem budovat prestižní závod s tradicí a každý rok dát část výdělku na dětské rybářské projekty a na činnost dětských rybářských kroužků, které organizuje Moravský rybářský svaz.